• Turisti na Marháte

5. 12. 2022

Nedeľnú turistiku sme zahájili v Nitrianskej Blatnici. Po zelenej značke sme smerovali k rázcestiu Jurko a následne po žltej k Rotunde sv. Juraja (je to jedna z najstarších slovenských stavieb a najstaršia rotunda na Slovensku). Po krátkej prestávke sme pokračovali v cez dubovo-hrabový les až do sedla Marhát. Odtiaľ po červenej to bolo na vrchol a Rozhľadňu Marhátu už iba na skok. Keďže nám počasie prialo, boli nám dopriate krásne výhľady na Považský Inovec, Tribeč či Drážovský kostolík. Z vrcholu Marhát sme pokračovali po hrebeni až do sedla Gajda, odkiaľ nás čakalo už len klesanie po zelenej do Nitrianskej Blatnice. Radosť a úsmev na tvárach bol znakom, že dnešný deň sa vydaril. Ďakujeme nielen deťom, ich rodičom, či kolegom za krásne strávený deň a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné dobrodružstvá plné zážitkov.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

5. 12. 2022

Už máme zabalené!
            Aj tento rok sme sa zapojili spolu s deťmi so ŠVVP do tejto charitatívnej akcie pre seniorov v našom meste. S pomocou rodičov našich detí, sme prispeli aj my troškou ku krajším Vianociam starkých v domovoch sociálnych služieb. Do krabičky okrem potrebných a užitočných vecí sme pribalili aj malé umelecké dielka a pozdravy, ktoré s láskou vyrobili pre starkých naše deti. Dúfame, že krabičky spravia starkým veľkú radosť a zahrejú pri srdiečku. Naše deti sa s veľkou chuťou a elánom pustili do práce a vytvorili krásne pozdravy do ktorých dali to svoje srdiečko.