• Nela Lobotková víťazkou okresného kola Olympiády v anglickom jazyku

23. 1. 2023

Dňa 19.1.2023 sa v priestoroch Centra voľného času uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Šikovných žiakov, ktorí si prišli zmerať sily bolo neúrekom. Je vidieť, že mládež má anglický jazyk v obľube a používajú ho celkom často. Našu školu reprezentoval v staršej kategórii Tobias Zaťko z 9.C, ktorý pracoval pod vedením pani učiteľky Klačanskej. V mladšej kategórii nás úspešne reprezentovala žiačka Nela Lobotková zo 7.A pod vedením pani učiteľky Rehákovej a získala krásne 1. miesto a postupuje do krajského kola. Obidvom naším žiakom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a Nele držíme palce v krajskom kole.

• Zlaté odznaky všestrannosti pre našich žiakov

19. 1. 2023

V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zapojili do projektu Slovenského olympijského a športového výboru a Ministerstva školstva "Odznak všestrannosti"Do projektu sa zapojili žiaci šiesteho až deviateho ročníka. Každý žiak absolvoval jednotlivé disciplíny: člnkový beh, výdrž v zhybe, vytrvalostný člnový beh, sed-ľah, skok do diaľky znožmo z miesta, hod medicimbalom vpred. K celkovému percentuálnemu hodnoteniu bolo nutné uviesť aj vek, hmotnosť a výšku žiaka. Každému žiakovi bol po vyhodnotení výkonov zaslaný od SOaŠV - Certifikát a Odznak všestrannosti, kde žiak videl, koľko bodov celkovo získal a aké bolo jeho percentuálne umiestnenie. Žiaci, ktorí dosiahli stanovený počet percent boli ocenení aj bronzovým, strieborným a zlatým odznakom všestrannosti.
            Najlepšie výkony a zlatý odznak všestrannosti získali: Damián Scheer (VII.A) 100%, Patrik Urbánek (IX.A) 100%, Patrik Guga (VII.A) 99% a Tamara Zitová (IX.A) 99%.
            Strieborným odznakom všestrannosti boli ocenení: Hudec P., Margolien M., Melcer Ľ., Pavlíková K., Bialoňová M., Kňaze J., Miklátek L., Scheerová B., Trnovský S., Hámorníková L., Boco D., Sokolíková N.
            Bronzový odznak si odniesli: Balážová K., Bolfa M., Gízel M., Hruška D., Jakal J., Kopčan F., Kurín B., Labudová V., Pekná V., Pihík A., Urbanková N., Boco T., Dolinská L., Kubuláková J., Mokryšová S., Adamcová L., Gízlová L., Košík M., Nižňanská N., Nižňanský N., Richtáriková P., Segeš O., Vaňková V., Bitarovský M., Dmitriyev E., Drienik M., Jandák P., Láslopová K., Lendvay A., Mišina M., Panáčková M., Puterka A., Rumlerová B., Stepien J., Zaťko T.

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme!

• Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz 2022/2023

17. 1. 2023

V dňoch od 09.01.2023 – 13.01.2023 sa žiaci 7. ročníka ZŠ Partizánska zúčastnili lyžiarskeho výchovno-výcvikového kurzu, ktorý sa konal pod taktovkou predmetovej komisie telesnej a športovej výchovy. Lyžiarsky výcvik bol organizovaný a prebiehal v lyžiarskom stredisku Ski Tále pri Brezne. Celkovo sa LVVK zúčastnilo 35 žiakov našej školy, ktorých sprevádzali 3 lyžiarski inštruktori – pedagógovia, jeden pedagogický dozor a zdravotník. Lyžiarsky kurz prebiehal od pondelka do piatka, počas ktorého boli žiaci rozdelení do troch výkonnostných lyžiarskych skupín. Žiaci sa učili a zdokonaľovali v základných lyžiarskych technikách a zručnostiach. Môžeme konštatovať, že cieľ lyžiarskeho výcviku splnil naše očakávania, nakoľko všetci zúčastnení žiaci zvládli štandardy požadované v učebných osnovách, od základných zručností, cez jazdu na vleku, oblúka v obojstrannom prívrate až po znožný či carvingový oblúk. Vo večerných hodinách sa žiaci venovali teoretickej časti výučby, kde získali dôležité informácie o lyžiarskej výstroji, lyžiarskej technike, histórii lyžovania či bielom kódexe. Samozrejme nesmela chýbať aj zábava v podobe súťaží a kvízov, či fandenie našej Petre Vlhovej, ktorá vo Flachau získala zlatú medailu.
            Lyžiarsky výcvik bol ukončený v piatok 13.01.2023 príchodom k ZŠ Partizánska, kde si žiakov vyzdvihli rodičia. Sme radi, že záujem o lyžovanie u žiakov našej školy pretrváva a už teraz sa tešíme na ďalší výcvik, ktorý budeme organizovať v budúcom školskom roku. Touto cestou sa chceme poďakovať pedagógom a zdravotníkovi za skvele odvedenú prácu a zúčastneným žiakom za ich vzorné správanie sa počas celého kurzu a vynaloženú snahu na lyžiarskych svahoch.

• Lyžiari na svahu

12. 1. 2023

Včera sa na lyžiarov usmievalo slniečko. Jazdu na vleku úspešne zvládli, oblúky v obojstrannom prívrate tiež. Z nelyžiarov sa pomaličky stávajú lyžiari a lyžiari vybrusujú svoju techniku. Večer sa zasa niesol v duchu športu, zábavy a smiechu.

• Snežienky a machri na Táloch

11. 1. 2023

Uvítací deň lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Tále máme za sebou. Aj keď nám kvôli dažďu nebolo dopriate ísť na svah, dobrá nálada nás neopúšťala. Na sucho sme si aspoň vyskúšali lyžiarsku výstroj, osvojili teoretické poznatky zo základov zjazdového lyžovania a biely kódex. Večer sme zavŕšili kultúrno-zábavným programom, ktorý si pre žiakov pripravili inštruktori. Ráno nám počasie prialo a všetci sme sa tešili na lyžiarsky svah. Po rozdeleni do skupín si žiaci osvojili základy lyžiarskej techniky - nosenie lyží, obraty, výstupy či zjazd po spádnici a obojstranný prívrat.